ربات اسکارا SPAD S200 یک محصول اقتصادی جهت کاربری اموزشی و مبتنی بر مکانیزم استاندارد ربات اسکارا می باشد که توسط تیم فنی شرکت دانش بنیان آریا صنعت هوشنمند اسپاد طراحی و ساخته شده است.

این ربات  می تواند در محیط آزمایشگاهی دانشگاه ها همچون آزمایشگاه های رباتیک ، کنترل ، پردازش تصویر و… مورد استفاده قرار گیرد.

این ربات دارای 3 درجه آزادی می باشد ک ه محور سوم آن جک پنوماتیک می باشد و گریپر مخصوصی نیز جهت حمل اجسام طراحی شده است که میتواتد تمام مباحث مربوط به رباتیک مانند سینماتیک مستقیم و معکوس ، معادلات مسیر ، پردازش تصویر و… پوشش دهد.

موتورهای استفاده شده در این ربات از نوع داینامیکسل می باشد که میتواند با توجه به نیاز مشتری سفارشی سازی شده تا مطابق نیاز مشتری گردد.

مشخصات فنی بازوی ربات SPAD S200

بازوی ربات اسکارا مدل  SPAD S200 از طریق نرم افزار متلب میتواند حلقه های کنترلی مورد نیاز شما در محیط متلب پیاده سازی و نتیحه آن را مشاهده نمایید.

از نکات قابل توجه در این ربات ارتباط با نرم افزار متلب می باشد که میتوانید تمامی دستورات خود را در محیط سیمولینک متلب پیاده سازی و به ربات فرمان دهید.

همچنین با استفاده از نرم افزار طراحی شده در این ربات میتوان مباحث مختلفی همچون سینمایتک مستقیم و معکوس ، پردازش تصویر ، لرنینگ ، PID کنترل همراه با 8 آزمایش منحصر به فرد به دانشجویان گرامی آموزش داد.

در مد لرنینگ ربات اسکارا هم میتوان نقاط مختلف حرکتی ربات ذخیره و سپس به تعداد دفعات مورد نظر آن را تکرار نمود و هم میتوان مسیر حرکتی ربات را یک بار به ربات اموزش داد و سپس ربات مسیر حرکتی را به تعداد دفعات مورد نظر تکرار نماید.

همچنین میتوانید مسیر حرکتی را بر روی نرم افزار ترسیم و ربات مسیر حرکتی را طی نماید.

با استفاده از این مدل ربات میتوان تمامی مفاهیم تئوری رباتیک با واقعیت بررسی و از نتایج آن برای کارهای پژوهشی خود استفاده نمایید.

سرعت ماکزیمم ربات 

1.5 متر بر ثانیه

ماکزیمم Payload

150 گرم

جنس بدنه 

آلومینیوم و آهن و ABS 

ماکزیمم فضای کاری

حدود 40 سانتی متر

ویژگی های آموزشی ربات

دیگر ویژگی ربات اسکارا پردازش تصویر موجود بر روی آن می باشد که میتوان اجسام با رنگ و یا شکل هندسی مختلف شناسایی و توسط ربات آن ها را برداشته و به محل مورد نظر منتقل نمود.

همچنین میتوان رنگ مورد دلخواه خود را در نرم افزار انتخاب و سپس جسم مشابه آن را برداشته و به محل مورد نظر انتقال دهد.

بازوی ربات اموزشی اسکارا با قابلیت های صنعتی و نیز درجات آزادی مناسب رباتی مناسب برای آزمایشگاه های کنترل ، مکانیک ، کامپیوتر ، پردازش تصویرر و رباتیک و… می باشد.

 مشتریان گرامی جهت سفارش این محصول میتوانند از طریق نمایشگاه ساخت ایران و حمایت های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز استفاده نمود.

پردازش تصویر 

( IMAGE PROCESSING )

شبیه سازی ربات 

( VRML )

لرنینگ

( LEARNING )

 پیاده سازی لوپ  کنترلی مختلف

سینماتیک مستقیم و معکوس

برخی از مشتریان این ربات