بازوی ربات SPAD S100 از سری ربات های آموزشی ساخت شرکت دانش بنیان اسپاد می باشد که میتواند در محیط آزمایشگاهی دانشگاه ها همچون آزمایشگاه های رباتیک ، کنترل ، پردازش تصویر و… مورد استفاده قرار گیرد.

این ربات دارای 4 درجه آزادی می باشد که گریپر مخصوصی نیز جهت حمل اجسام طراحی شده است که میتواتد تمام مباحث مربوط به رباتیک مانند سینماتیک مستقیم و معکوس ، معادلات مسیر و… پوشش دهد.

موتورهای استفاده شده در این ربات از نوع سرو موتور داینامیکسل می باشد که دارای دقت انکودر 0.08 درجه و پروتکل ارتباطی 485 میباشند.

مشخصات فنی بازوی ربات SPAD S100

بازوی ربات Spad s100 قابلیت پیاده سازی حلقه های کنترلی در مد کنترل موقعیت را دارا می باشد همچنین با استفاده از نرم افزار تحت زبان متلب میتوان لوپ های کنترلی مختلف را پیاده سازی نمود.

همچنین با استفاده از نرم افزار طراحی شده در این ربات میتوان مباحث مختلفی همچون سینمایتک مستقیم و معکوس ، پردازش تصویر ، لرنینگ ، PID کنترل همراه با 8 آزمایش منحصر به فرد به دانشجویان گرامی آموزش داد.

در مد لرنینگ این ربات هم میتوان نقاط مختلف حرکتی ربات ذخیره و سپس به تعداد دفعات مورد نظر آن را تکرار نمود و هم میتوان مسیر حرکتی ربات را یک بار به ربات اموزش داد و سپس ربات مسیر حرکتی را به تعداد دفعات مورد نظر تکرار می نمایید.

 

سرعت ماکزیمم ربات 

1.2 متر بر ثانیه

ماکزیمم جسم قابل حمل

100 گرم 

جنس بدنه 

آلومینیوم

ماکزیمم فضای کاری

حدود 40 سانتی متر

ویژگی های آموزشی ربات

دیگر ویژگی این ربات پردازش تصویر موجود بر روی آن می باشد که میتوان اجسام با رنگ و یا شکل هندسی مختلف شناسایی و توسط ربات آن ها را برداشته و به محل مورد نظر منتقل نمود.

همچنین میتوان با تغییر ضرایب PID تاثیرات ضرایب بر مفاهیمی همچون پایداری ربات ، زمان نشست و… بررسی نمود و بر روی نمودارهای خروجی تحلیل لازم را انجام داد.

از دیگر قابلیت این ربات میتوان به شبیه سازی ربات در نرم افزار مربوطه (VRML) اشاره نمود. که باعث می شود پیش از پیاده سازی دستورات لازم حرکت ربات را داخل نرم افزار مشاهده و در صورت تایید آن را بر روی ربات اجرا نمود.

این بازوی ربات قابلیت مود امتحان گیری از مفاهیم سینماتیک مستقیم را نیز دارا می باشد و میتوان پس از آموزش مفاهیم سینماتیک مستقیم و معکوس و اجرای آن در نرم افزار ربات کاربران را مورد آزمایش قرار داد.

مشتریان گرامی جهت سفارش این محصول میتوان از طریق نمایشگاه ساخت ایران و حمایت های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز استفاده نمود.

پردازش تصویر 

( IMAGE PROCESSING )

شبیه سازی ربات 

( VRML )

لرنینگ

( LEARNING )

 پیاده سازی حلقه های کنترلی

سینماتیک مستقیم و معکوس

فیلم عملکرد ربات

برخی از مشتریان این محصول